Strojní leštění a renovace laku

renovace a leštění laku

Drobné škrábance, hologramy, nebo rýhy z kartáčově myčky se dají odstranit rozleštěním laku. Tento úkon je časově náročnější a vyžaduje pečlivou přípravu + nějaké ty zkušenosti 🙂 Leštění muže být i několika krokové, tj. po pečlivém několika násobném umytí se karoserie zbaví poletavé rzi a ostatních nečistot (které běžným mytím neodstraníte) pak se odmastí, oblepí se lišty, okna, plasty a ostatní.

Když je vše připraveno jde na řadu brusná pasta značky MENZERNA a rotační leštička s tvrdým kotoučkem. Po několika hodinách práce, máme první krok hotový. Všechny leštěné části vyleštíme mikro-vláknovou utěrkou a lak zkontrolujeme. Pak je čas na druhý krok. Tentokrát leštící pasta MENZERNA a excentrická leštička s měkkým nebo středně tvrdým kotoučkem.

Po pár hodinách máme rozleštěno a cele auto můžeme přeleštit mikro-vláknovou utěrkou. Lak znovu kontrolujeme a hodně se modlíme 🙂 Když jsou škrábance odstraněné a lak zářivý, můžeme sundat lepení a přejít k voskování, nebo nano ochraně laku. Vosk, nebo nano-ochranu naneseme na lak, vše znovu a znovu několikrát vyleštíme, odstraníme zbytky lepidla a máme hotovo. (popis leštění je popsán pouze ve zkratce pro představu, nejsou zde popsány všechny úkony např. sušení, vyfoukávání mezer atd.…)

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *